Takip Edin

Analiz-Araştırma

Kol Saati Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

kol saati alımı öne çıkan görsel

İlk defa saat alacaksanız yüzlerce saat markaları ve yüzlerce model içerisinden sizin tarzınıza uygun olan ve bütçenizi zorlamayacak şekilde seçim yapmak uygun olur. Bu nedenle karar vermek oldukça zor olur. Yüzlerce güzel saat modelleri içerisinden seçim yapmak neredeyse imkansız hale gelir. Bu süreçte bazı kişiler sıkılarak ani kararlar vererek saat alırlar. Bazen bu şekil saat alımı çok yanlış olmaktadır. İleriki zamanlarda bu ani saat alımlarından dolayı aldıkları saatten sıkılarak takmamaya başlarlar.

Kol saati alımlarında endişe yapmanıza gerek yoktur. 4 adımda kol saati alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? Bilgisini sizlere vereceğiz. Aşağıda vereceğimiz uygulamaları takip ederek tarzınıza en uygun saati alabilirsiniz. Bu öneriler nedeniyle yalnızca saatlerin modellerine odaklanmak yerine birçok farklı değişkeni incelemek ve sonrasında karar vermek için size yardımcı olmayı düşündük.

Saat Almaya Neden Karar Verdiniz?

 • Saat alırken ilk olarak buna karar vermeniz gerekir. Bunu düşünmek sizin için yararlı olacaktır. Uzun yıllar kullanılacak bir saat mi veya modaya uygun olan günlük aksesuar olacak bir saat mi?
 • Alacağınız saati iş ortamında mı yoksa özel günlerde mi veya uzun süreli olacak şekilde mi kullanacaksınız?
 • Alacağınız kol saatini spor yaparken mi kullanmak istiyorsunuz veya yalnızca spor yaparken kullanılacak bir saat olarak mı?
 • Alınacak saatin özelliklerini belirleyin.
 • Çok popüler olan bir saat markası mı?
 • Alacağınız saat gösterişli veya basit bir saat mi?
 • Alacağınız saat dayanıklı olmalı mı?
 • Hedefinize odaklanıp aramayı biraz daraltmaya bakın.
 • Tercihinizde klasik saatler mi olacak?
 • Tercihiniz sporcu saati mi?
 • Otomatik veya kuvars saati mi tercih edersiniz?

Bunları düşünerek kendinize nasıl bir saat alacağınıza karar vermiş olursunuz.

Alacağınız Kol Saati İçin Fiyat Belirleyin

Alacağınız saatin modeline karar verdikten sonra bütçenizi belirlemek gerekir. Saatler yatırım aracı olmadığı için almış olduğunuz saati ileriki günlerde istediğiniz fiyattan satamazsınız. Fakat bu işlem her saat markası için geçerli değildir. Çok lüks saat markaları her zaman satılabilir. Kol saati alırken bunlara dikkat etmek gerekir. Kol saatleri her zaman yenilenen bir eşya değildir. Bundan dolayı bütçenize göre seçim yapmak sizin açınızdan yararlı olacaktır.

Başka Kullanıcıların Yorumlarına Bakın

Almak istediğiniz saat modelini ve markasını belirledikten sonra, bu markayı önceden kullanan kullanıcıların yorumlarını inceleyin.

Saati Alacağınız Yeri Belirlemek Gerekli

Saatinizi almaya karar verdikten sonra bu saati nereden alacağınıza karar vermek sizin için yararlı olur. Saati alacağınız yerin güvenli olmasına dikkat etmek gerekir. Satılan saatlerin orijinalliğine bakılmalı. Saatin ilerleyen süreçlerde arızasına kim bakacak veya garantisi var mı? Uygun fiyatlı olan yerleri belirlemek gerekir. Aynı model ve markayı çeşitli fiyatlardan bulmak mümkündür. Verilen hizmet çok önemlidir. Çok lüks saat almak için alışveriş merkezlerinden kaçınmak gerekir.

Devamını oku

Popüler

error: Content is protected !!